Hinta–tehosuhteeltaan parhaat näytönohjaimet — marraskuu 2026
Vertaa suorituskykyä, hintoja ja hinta–suorituskykysuhdetta. Jätä vain tarvitsemasi mittarit.
Tuloksia ei voitu päivittää. Aiemmat tulokset ovat edelleen käytettävissä.
Lajitteluperuste
|
97,1
|
10,8
|
11,14 | 35,7 | 10 GB | 241–300 mm | ||
|
85,4
|
49
|
10,02 | 85,9 | 16 GB | 280–350 mm | ||
|
81,4
|
56,6
|
9,63 | 95,8 | 16 GB | 270–360 mm | ||
|
77,6
|
14,8
|
9,27 | 40,9 | 12 GB | 230–315 mm | ||
|
70,2
|
38,9
|
8,55 | 72,5 | 12 GB | 280–340 mm | ||
|
62,4
|
10,5
|
7,8 | 35,3 | 8 GB | 200–305 mm | ||
|
59,4
|
25,7
|
7,52 | 55,3 | 16 GB | 200–342 mm | ||
|
19,2
|
39,2
|
3,66 | 73 | 16 GB | 269–337 mm | ||
|
13,8
|
26,8
|
3,14 | 56,7 | 32 GB | 190–289 mm | ||
| — |
22,8
|
— | 51,4 | Ei hintaa | 8 GB | 200–311 mm | |
| — | — | — | — | Ei hintaa | 8 GB | 249 mm | |
| — |
12,9
|
— | 38,4 | Ei hintaa | 16 GB | 217–304 mm | |
| — |
25,9
|
— | 55,5 | Ei hintaa | 12 GB | 263–335 mm | |
| — |
34
|
— | 66,2 | Ei hintaa | 16 GB | 260–337 mm | |
| — |
58,7
|
— | 98,6 | Ei hintaa | 24 GB | 261–353 mm | |
| — |
48,1
|
— | 84,7 | Ei hintaa | 20 GB | 261–353 mm | |
| — |
9,8
|
— | 34,4 | Ei hintaa | 16 GB | 267–306 mm | |
| — |
8,3
|
— | 32,4 | Ei hintaa | 8 GB | 222–306 mm | |
| — | — | — | — | Ei hintaa | 8 GB | 222–271 mm | |
| — | — | — | — | Ei hintaa | 8 GB | 300–305 mm | |
| — | — | — | — | 6 GB | 145–280 mm | ||
| — | — | — | — | 24 GB | 190–289 mm | ||
| — | — | — | — | Ei hintaa | 4 GB | 145–192 mm | |
| — | — | — | — | 32 GB | 190–289 mm |
Ei tuloksia
Muuta hakua tai väljennä suodattimia.
Hinnat voivat muuttua; tarkista ajantasainen hinta jälleenmyyjältä. Tällä sivulla on kumppanuuslinkkejä. Jälleenmyyjät voivat maksaa PCPartVS:lle palkkion, kun ostat niiden kautta, ilman lisäkuluja sinulle. Lue lisää
Suorituskyky on peli-indeksi. Hinta–suorituskykysuhde vertaa suorituskykyä hintaan. Suurempi on parempi.
Näytönohjaimet käyttävät GPU-mallinsa suorituskykyä. Hinta–suorituskykysuhde käyttää kunkin rivin hintaa ja koko luettelon vertailuasteikkoa.